“Індекс сприйняття корупції-2018”. Україна на 120 місці серед 180

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International оприлюднила результати дослідження “Індекс сприйняття корупції-2018”. Україна дещо покращила свої показники. Її результат – 32 бали та 120 місце серед 180 країн. Таким чином Україна здобула ще 2 бали та піднялася на 10 місць (результат за 2017 рік – 30 балів, 130 місце). Про це пише у дослідженні Трансперенсі Інтернешнл Україна

 

Україна з-поміж своїх сусідів змогла обійти лише Російську Федерацію (28 балів, 138 місце). Натомість решта мають вищі оцінки: Польща —60, Словаччина – 50, Румунія — 47, Угорщина — 46, Білорусь — 44, Молдова — 33 балів.

Ріст показників України відбувся, зокрема, завдяки оцінці ситуації з боку бізнесу. Про це свідчить аналіз досліджень, на основі яких розраховували Індекс. Позитивний вплив справило запровадження процедури автоматичного відшкодування податку на додану вартість, розширення сфер роботи систем ProZorro і ProZorro.Продажі та діяльність інституту бізнес-омбудсмена.

Трансперенсі Інтернешнл Україна розробила рекомендації для української влади на 2019 рік:
- Перезапустити НАЗК. Нова модель роботи НАЗК повинна бути позбавлена принципу колегіальності в управлінні, як неефективного.
- Позбавити Службу безпеки України та Нацполіцію повноважень у сфері боротьби з економічною злочинністю.
- Забезпечити ефективну роботу реєстру бенефіціарів
- Продовжити реформу публічних закупівель
- Впровадити належну автоматичну перевірку декларацій та моніторинг рівня життя декларантів.
- З метою послаблення впливу олігархічного бізнесу на державний сектор активізувати процеси приватизації та корпоратизації підприємств.