Експерти ВЕФ в Давосі радять компаніям перейти на 4-денний робочий тиждень

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Експерти  Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі рекомендують переходити на 4-денний робочий тиждень. Про це пише Interfax

 

Нещодавно новозеландська компанія протестувала 4-денний робочий тиждень із збереженням зарплат. І так усе залишила. А Тімоті Ферріс писав книгу, як працювати по 4 години на тиждень і при цьому не стирчати в офісі «від дзвінка до дзвінка». Загалом, світ усе частіше говорить, що зниження числа робочих днів піде на користь і компаніям, і їх співробітникам.

"Думаю, у нас є хороші експерименти, що демонструють, що при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу, їх продуктивність залишається такою ж, при цьому якість і креативність найчастіше зростають. І вони більш лояльні до організаціям, які готові проявити гнучкість щодо їх життя поза роботою ", - заявив в ході форуму психолог Уортонской школи бізнесу при Пенсільванському університеті Адам Грант. 

Крім України, по 40 годин на тиждень працюють жителі країн СНД і США. В Штатах така норма робочого тижня була введена ще в 40-х роках ХХ століття.

"Підприємці-капіталісти ще в 20-е і 30-е роки виявили позитивний вплив скороченого робочого тижня на продуктивність. Наприклад, Генрі Форд побачив, що після переходу від 60-годинного до 40-годинному робочому тижні його робочі стали продуктивніше, оскільки менше втомлювалися ", - говорить економіст і історик Рутгер Брегман.

Тим часом в ході форуму обговорювалися наукові дослідження про те, що люди стануть щасливішими, якщо будуть менше працювати. Крім того, експерти згадали про дані Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР): чим більше часу витрачається на роботу, тим нижче продуктивність праці і ВВП на кожну годину роботи. Так, Південна Корея і Мексика лідирують по числу відпрацьованих громадянами годин за рік серед 36 найбільш розвинених країн світу. Однак переробки не підвищують продуктивність праці, яка в обох країнах близька до мінімального рівня в цій групі.