Україна та Китай наростили товарообіг між країнами до $8,8 мільярда — Кубів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За2018 рік товарообіг України з Китаєм становив $8,82 млрд, а це на $1,1 млрд більше, ніж за весь 2017 рік

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Веєм, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Під час зустрічі обговорювалися стан та перспективи виконання поточних завдань щодо посилення торговельно-економічних відносин Україна-Китай. Передусім тих, що досягнуті під час двосторонньої зустрічі Президента України Петра Порошенка та Заступника голови КНР Ван Цішанем у Давосі.

“Китай є стратегічним партнером для України, а взаємна торгівля постійно зростає. За 11 місяців 2018 року товарообіг України з Китаєм склав $ 8,82 млрд, а це більше як на $1,1 млрд ніж за увесь 2017 рік*. Нещодавно на найвищому рівні Україна та Китай домовилися, що товарообіг Україна-Китай досягне $10 млрд на рік. Приємно відзначити, що наша робота у цьому напрямку демонструє очевидний прогрес”, — підкреслив Степан Кубів.

Степан Кубів також додав, що такий обсяг товарообігу між Україною та Китаєм підтверджений, зокрема під час Міжурядової комісії зі співробітництва під час візиту до України Віце-президента Держради Китаю Ма Кая у 2017 році та під час зустрічі з Віце-президентом Держради Китаю Лю Хе у квітні 2018 року. Степан Кубів також подякував за запрошення від китайських колег відвідати Форум міжнародної співпраці “Один пояс один шлях”, що відбудеться в квітні 2019 року у Пекіні.

“Ми маємо дієві інструменти для посилення співпраці, щоб суттєво поглибити співпрацю у ключових перспективних секторах. Передусім, це українсько-китайська Міжурядова комісія, а також спільна участь представників України та Китаю у масштабних подіях, на кшталт Форуму “Один пояс один шлях”, який є ефективним майданчиком для налагодження міждержавного діалогу між нашими країнами”, — зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів підкреслив, що чергове засідання Міжурядової комісії зі співпраці Україна-Китай повинно буде проведене у 2019 році. Адже це дозволить суттєво розширити кількість та ефективність спільних взаємо цікавих та успішних проектів та пришвидшити реалізацію існуючих напрямів співпраці.