Німеччина не буде блокувати спорудження Норд Стрім 2

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Уряд Німеччини не буде вчиняти тиск на будівництво газопроводу Норд Стрім 2, про це пише німецьке видання "Handelsblatt".

 

Міністр економіки та енергетики Петер Альтмайєр в інтерв’ю виданню заявив, що «будівництво вже занадто далеко просунулося». За словами міністра та близького соратника Ангели Меркель, уряд не буде втручатися в будівництво проекту оскільки «для цього нема ніяких правових підстав».

США в минулому році приєдналися до групи європейських критиків проекту, таких як Польша. На їх думку будівництво газопроводу спричинить ще більшу залежність ЄС від російського газу. Натомість уряд Ангели Меркель давно стверджують, трубопровід, що будується під керівництвом «Газпрому», є винятково комерційним проектом.

На початку січня 2019 року до європейських партнерів «Газпрому» були відправлені листи підписані послом США Річардом Грінделом. В листах було попередження, що компанії, які беруть участь в будівництві Норд Стрім 2, можуть зіткнутися з санкціями. Заходи США можуть нанести удар по компаніям Австрії, Франції, Німеччини і Голандії. В проекті приймають участь такі компанії як Royal Dutch Shell Plc, підрозділи BASF SE Wintershall, Uniper SE, OMV AG и Engie SA.

Тиск США на Німеччину змусив восени уряд Ангели Меркель заявити, що вини будуть намагатися допомогти Росії і Україні досягнути нової транзитної угоди і газ буде продовжувати поступати через Україну. Наразі початок гострих перемовин між Україною і РФ затягується.

Альтмайєр сказав в інтерв’ю Handelsblatt, що він впевнений у досягненні компромісу і газ продовжить поступати через Україну до ЄС після вірогідного завершення будівництва у 2019 році.

Нагадуємо, що дохід України від транзиту російського газу через українську територію до країн ЄС за підсумками 2017 року становив близько 3 мільярдів доларів.