Курчат по осені рахують. Головні агроновини країни

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

В Україні високі показники врожайності яблук, виробництва цукру, та експорту картоплі. Українська «молочка» має гарні перспективи у Європі, а фермери не нехтують послугами страхувальників.

Цукор є і буде ще більше

Згідно інформації отриманій на 9 листопада, цукрові заводи України виробили 1,12 млн т цукру, повідомив «Укрцукор».

Виробництво цукру в поточному маркетинговому році очікується на рівні менше 2 млн т, незважаючи на скорочення кількості працюючих заводів.

Сезон виробництва цукру розпочали в Україні 40 заводів.

 

12 2

Влітку 2019 в Одеському порту запрацює мультимодальний зерновий комплекс

Louis Dreyfus Holding B.V. будує мультимодальний зерновий комплекс в морському порту Одеси, планує запустити його влітку наступного року, повідомляють представники холдингу.

Наразі представники компанії Louis Dreyfus заявили про поліпшення бізнес-клімату в Україні, в зв’язку з чим холдинг розширить свої інвестиції в Україну найближчі роки.

Журнал БІЗНЕС. Болівар не витримає двох. Українська інфраструктура і розвиток АПК

 

Louis Dreyfus Company веде свою діяльність в країні з 1998 року і найбільшим трейдером та експортером сільськогосподарської продукції. У 2016 році компанія експортувала 4,4 млн т зернових.

Зараз компанія володіє елеваторами у Вінницькій, Черкаській і Запорізькій областях.

 

12 3

Україна значно збільшила експорт картоплі

Згідно повідомленню аналітиків EastFruit, Україна стрімко збільшила експорт пізніх сортів картоплі у порівнянні з минулим роком. Так за вересень і жовтень 2018-го Україна експортувала понад 6,3 тис. тонн пізніх сортів картоплі, це в 15 разів перевищує показники 2017-го.

З початку сезону Україна експортувала вже 11 тис. тонн картоплі.

Журнал БІЗНЕС. Що буде з українською землею? Поле варіантів

 

Головним ринком збуту української картоплі пізніх сортів була Молдова. Певні обсяги відвантажувалися також до Грузії і Білорусі.

Моніторинг аналітиків EastFruit свідчить, що оптові закупівельні ціни на картоплю в Україні продовжували залишатися найнижчими, з країн, що входять в проект. Сьогодні купити якісний картоплю в Україні можна за $0,13 за кг, у той час як ціни в Молдові досягають $0,21, а в Грузії – $0,19 центів за кг.

 

12 4

Українська "молочка" завоює світ

Експерти Міжнародної фінансової корпорації (IFC) бачать великі можливості українського молочного ринку, повідомляють в Асоціації виробників молока (АВМ).

За прогнозами, до 2030 року попит на молочну продукцію в світі зросте на 25%, а топ-експортерів – Нова Зеландія, Австралія, Європа і США – вже не змозі покрити попит повністю, впевнені експерти.

Зараз Україна займає 18 місце в світі з виробництва молока. Його ціна на 16% нижче світової, що підвищує конкурентоспроможність в порівнянні з іншими країнами.

В той же час відомо, що в Україні через падіння числа голів худоби скорочується виробництво молочної продукції.

 

12 5

Депутати вважають, що аграріїв потрібно виводити з «тіні»

В Україні є поля, де офіційно нічого не росте, а насправді все засіяно соняшником або кукурудзою, повідомив народний депутат, член Комітету ВР з питань аграрної політики Олексій Мушак.

Згідно останньої статистики близько 40% українських фермерів працюють у «тіні».

Журнал БІЗНЕС. Імпорт чи власне виробництво? Пестициди в стресі

 

«Я дуже сподіваюся, що в цьому році Рада прийме норму про так зване мінімальне податкове навантаження, і тоді неважливо, працюєш ти в білу або в чорну - ти повинен сплатити мінімум з 1 га», - сказав депутат.

Профільні експерти стверджують, що в тіні зараз перебувають 70% дрібних фермерів. Вони ухиляються від сплати податків і платять співробітникам зарплати в конвертах.

 

12 6

Гниють тонни українських яблук

Через щедрий врожай цього року тонни українських яблук перетворюються на непотріб, а оптова ціна впала до 50 копійок за кілограм.

Аналітики пояснюють, що посприяла погода й Україна отримала врожайний мільйон сто тисяч тонн яблук, а обвал цін – реакція ринку на перевиробництво.

 

12 7

Фермери взяли агрострахування на озброєння

За минулий рік в Україні було зафіксовано 957 договорів агрострахування на суму 69,5 млн грн., а загальна площа застрахованих територій становить 661 тис. га.

За даними International Finance Corporation саме агрострахування – дієвий інструмент захисту фермерів, що дозволяє мінімізувати втрати врожаю або худоби через погодні явища, хвороби та шкідників.

Страхування фермерів включає:

- страхування витрат на виробництво;

- страхування перезимівлі озимих культур;

- страхування врожаю;

- страхування доходу;

- страхування від одного або декількох видів ризику;

- індексне страхування;

- страхування за індексом врожайності;

- страхування за індексом погоди.

Журнал БІЗНЕС. “В Україні, на жаль, ще немає високої культури споживання органічної продукції”

 

Страхування дозволяє господарствам отримати компенсацію та допомогу при вказаних втратах, мінімізує ризики банкрутства, зменшує тиск на державний бюджет у випадку масових збитків фермерів.

 

12 8

90% озимих у задовільному стані

На початку жовтня достатня кількість тепла і вологи в ґрунті створювали нормальні умови для появи сходів, розвитку і вкорінення посіяних озимих культур та для збору врожаю пізніх культур, йдеться в повідомленні Українського Гідрометцентру.

Агрометеорологічні умови середини жовтня були сприятливими для збору врожаю, проте в результаті бездощової погоди умови ускладнилися для росту і розвитку озимих культур.

Дощі, які відзначалися в третій декаді місяця, поповнили запаси продуктивної вологи в ґрунті і на кінець жовтня площа з недостатнім і незадовільним зволоженням ґрунту зменшилася.

Стан посівів на 90% площ оцінюється як хороше. На окремих полях з озимою пшеницею відзначалася зрідженість посівів до 60-90%, зазначають синоптики.

Огляд підготовлено за відкритими джерелами Інтернет

Журнал БІЗНЕС: ПЕРЕДПЛАТА ТРИВАЄ