Банкрутство як спосіб легалізації рейдерського захоплення

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Майно незаконно захопленого ПАО «Хорольський МК ДП» продали на аукціоні в рамках процедури банкрутства. Це може легітимізувати дії рейдерів.

Передісторія продажу комбінату така: у2015 р. відбувається зміна юристів у наглядовій раді та генерального директора. За протоколами нової наглядової ради, але з порушеннями статуту, генеральний директор отримує право продати майно заводу. Цілісний майновий комплекс дробиться на частини і протягом червня-листопада 2015 р. завод, товарні та складські запаси, торгова марка продаються трьом фірмам. Ці компанії згодом продають активи компанії, власником якої є офшор — ТОВ «Марінтіс Лтд.».

Станом на 2017 р. цей «власник», який володіє активами у розмірі 0,5 млрд грн, заборгував близько 32 млн грн, і ця заборгованість перед кредиторами у складі ТОВ «Стокхолл», ТОВ «Спартехнотрейд», ТОВ «ФІНГРУП ДНІПРО» стала підставою банкрутства.

horol-1.jpg

У господарській справі №904/8607/17 підприємство визнається банкрутом, а його майно виставляється на продаж. Влітку поточного року майно було продано, і зараз справа лише за зняттям судових заборон на реалізацію майна, накладених в рамках одного з кримінальних проваджень. Тобто аукціон відбувся, проте судом не затверджений, оскільки продаж здійснено в порушення накладених арештів на майно.

«Після затвердження продажу майна з аукціону юридичні інструменти повернення власності будуть безсилі», — вважає Іван Мірошніченко, народний депутат, член Антирейдерської комісії Кабінету міністрів. Цю точку зору поділяє Ольга Матвіїва, голова ГО «Бізнес-Варта», юристи якої допомагають у боротьбі за повернення власності. Кримінальні та господарські суди щодо Хорольського молочноконсервного комбінату тривають третій рік.

Мажоритарний акціонер заводу Георгій Сажинов (власник до 2015 р.) зауважує, що за роки боротьби жоден бізнесмен не визнав, що саме він купив у нього підприємство, а це опосередковано свідчить про незаконність дій загарбників. Георгій Сажинов разом з партнерами ще 2007 р. придбали пакет акцій комбінату в 89% приблизно за $15 млн. Після цього вони доінвестували у підприємство близько $10 млн і зробили його прибутковим лідером ринку.

Силове захоплення підприємства відбулося у жовтні 2015 р. ПАО «Хорольський молочноконсервний комбінат дитячого харчування» — найбільший виробник дитячого харчування в Україні.