СБУ із застосуванням сили увірвались в офіси «Концерну Галнафтогаз»

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

На жаль, досі маємо приклади тиску з боку силових структур на «білі» компанії, що ведуть прозору діяльність та сприяють залученню іноземних інвестицій в економіку України.

21 серпня представники Служби безпеки України із застосуванням сили увірвались у головний (Львів) та київський офіс «Концерну Галнафтогаз». Приводом для обшуку стали підозри у фінансуванні тероризму через нібито співпрацю з тимчасово окупованими територіями. Викликає подив, що «підозри» виникли у СБУ лише зараз і до того ж по відношенню до компанії, акціонером якої виступає така міжнародна фінансова інституція як ЄБРР.

22 серпня, президент Галнафтогазу Віталій Антонов публічно заявив, що, починаючи з 2014 р., «Концерн Галнафтогаз» не працює на окупованих територіях. Компанія фактично втратила контроль над своїми активами у Криму та на окупованих територіях Донецької та Луганської області.

За словами Віталія Антонова, в Криму АЗС, що до анексії півострова належали Галнафтогазу, експлуатуються колишніми працівниками компанії без використання бренду ОККО. Більше того, жодних поставок або ж фінансових операцій між кримськими АЗС та компанією Галнафтогаз не здійснюється. «Президент та прем’єр країни, вибачте, із шкіри лізуть і промотують Україну як прекрасне місце для інвестицій. Такі ж дії зводять нанівець усю роботу українських високопоставлених осіб», - зазначив пан Антонов.

До речі, з такою оцінкою ситуації погодився й представник ЄБРР. «Практика рейдів та перевірок існує у всьому світі, але використання сили та методів, що ми побачили вчора, є абсолютно неприйнятними. Це сильний удар по інвестиційній привабливості України. Я закликаю владу вирішувати питання цивілізовано та в рамках міжнародного права. ЄБРР, у свою чергу, готові долучитись та допомогти у розслідуванні. На разі жодних підстав для дій, вчинених українськими силовиками, ми не бачимо», — зазначив у свою чергу керуючий директор ЄБРР у Східній Європі та на Кавказі Франсіс Маліж. Нагадаємо, що у ЄБРР увійшов до складу акціонерів компанії Галнафтогаз у 2009 р. і впродовж усього часу співпраці відзначав прозорість компанії та її прагнення діяти виключно у правовому полі.

Свою підтримку Галнафтогазу виказав і офіс бізнес-омбудсмена. Сподіваємося, що «білому» бізнесу вдасться довести безпідставність звинувачень та оскаржити дії силовиків.