У Державному реєстрі речових прав відновлено інформацію про законних власників майна «Еконії»

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Наказ Мін‘юсту скасував неправомірні дії державних реєстраторів та повернув власникам «Еконії» законні права на володіння нерухомим майном підприємства.

 «Антирейдерська» Комісія міністерства поставила крапку у спробі рейдерського захоплення майнового комплексу підприємства «Еконія». Відповідний наказ 14 серпня вручила підприємству замміністра юстиції Олена Сукманова.

Члени Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мінюсті одноголосно дійшли висновку, що під час перереєстрації майнового комплексу реєстратор Каленчук М. А. (КП "Реєстрація нерухомості") не перевірив в Єдиному державному реєстрі судових рішень, надану йому Ухвалу Суду. А дії наступних реєстраторів (реєстратора Черкаської філії ДП "Сетам" Бондаренко С.С та приватного нотаріуса Бровченко М.О)  створили загрозу для права приватної власності підприємства.

«У Державний реєстр речових прав на нерухоме майно вже внесено відповідні зміни та нерухомість повернуто «Еконії», тож компанія надалі може працювати спокійно і продовжувати виробляти якісну продукцію для малюків та батьків. Кейс «Еконії» вкотре продемонстрував, що для комісії немає значення розмір бізнесу, чи сфера його діяльності. Навіть якщо порушено права звичайної фізичної особи - комісія відновить справедливість. Це - наша принципова позиція», - сказала Олена Сукманова.

За словами президента компанії Ірини Варагаш, антиредерський кейс «Еконії» був повчальним не лише для самої компанії, а й усього українського бізнесу: «Ми маємо бути готові захистити себе. Рейдери користуються прогалинами у законодавстві, правоохоронній системі. Треба лише не гаяти час,  мати чітку правову позицію, звертатися до суспільства, залучати громадські та бізнесові спільноти, представників влади, соціальні мережі. Боротися з рейдерами самотужки дуже важко, але і бізнес, і влада готові приходити на допомогу і разом відбивати рейдерські атаки».

Нагадаємо, 19 липня 2018 о 7:20 ранку в м. Золотоноші Черкаської області на територію заводу з виробництва води та дитячого харчування ТОВ ПІІ "Еконія" увірвалася організована група  осіб і заявила свої права на майно підприємства. Рейдерами виявилися представники ТОВ «Капитал інвест девелопмент», які, за допомогою незаконних дій державних реєстраторів, перереєстрували майно компанії на себе.

Журнал «Бізнес» та Українська бізнес асоціація з перших годин захоплення стали на бік «Еконії» та надали компанії свою підтримку. Ми продовжуємо слідкувати за діями Мін‘юсту і в інших випадках участі реєстраторів у рейдерських захопленнях.