«Еконія» відбила рейдерську атаку на завод та вимагає скасування незаконних реєстраційних дій

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У спробі рейдерського захоплення власності було вкотре використано державних реєстраторів та Єдиний державний реєстр судових рішень

 Сьогодні, 25 липня, об 11.00 у прес-центрі ІА "Інтерфакс-Україна" відбулася прес-конференція присвячена спробі рейдерського захоплення ТОВ ПІІ "Еконія".

Президент ТОВ ПІІ "Еконія" Ірина Варагаш та юристи компанії розповіли, що зранку, о 7:20, ще до початку робочої зміни 19 липня 2018 р., на територію заводу з виробництва води та дитячого харчування ТОВ ПІІ "Еконія" в м. Золотоноші Черкаської області увірвалася група осіб і заявила про свої права на майно підприємства. Нападники пред’явили витяг з державного реєстру нерухомості, в якому власником будівель заводу було вказано пана Тітова Анатолія Борисовича.

Тітов зареєстрував це право власності на основі ухвали Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 11.01.2007 року (одинадцятирічної давнинпи !!!!) про визнання мирової угоди між Тітовим та колективним промисловим підприємством «Золотоніська меблева фабрика» (ця фабрика до 2008 року справді володіла майновим комплексом). Ніяких витягів з кадастрів чи реєстрів ухвала не містила.

Насправді, рішенням того ж Смілянського суду ще 6 квітня 2007 року, зазначена ухвала від 11 січня 2007 р. була скасована, а провадження у справі № 2-72/2007 закрито. … Але дивним чином до реєстру судових рішень в електронній формі була внесена лише «рейдерська ухвала». Тому, формально, реєстратор посилався на начебто чинне судове рішення.

Реєстраційну дію про перехід права власності на майновий комплекс заводу 10 липня 2018р. вчиняє реєстратор комунального підприємства «Реєстрація нерухомості» Каленчук М.А. Далі, Тітов 11 липня 2018 року передає майно до статутного капіталу ТОВ "Капітал інвест девелопмент" (ЄДРПО 41150662), учасником якого він є. А 17.07.18 інший учасник «Капітал інвест девелопмент» пан Постоловський Михайло Михайлович дає позику своєму ж підприємству під заставу цього майнового комплексу і вносить його до реєстру обтяжень на нерухоме майно. Таким чином Тітов убезпечив себе від подальшого перепису майна іншим реєстратором.

Завдяки оперативному втручанню меру міста Золотоноша Віталію Войцехівському 19 липня на місце події оперативно прибули наряди поліції, які видворили представників «Капітал інвест девелопмент». За фактом спроби захоплення порушено кримінальне провадження.

Наразі юристи «Еконії» направили скарги до Міністерства юстиції України з вимогою скасування незаконної реєстраційної дії та усіх наступних дій, вчинених щодо майна піпдприємства.

Президент Української бізнес асоціації Володимир Чеповий зазначив, що в умовах, коли існує технічна можливість перереєстрації власності чи корпоративних прав, найбільш дієвим способом захисту бізнесу є об‘єднання зусиль підприємців з метою захисту своїх інтересів та адвокації змін у правовому полі та правозахисній практиці. Йдеться в тому числі про такі зміни, коли причетні до незаконних реєстраційних дій службовці понесуть кримінальну відповідальність.