Кабмін вирішив заборонити виплату винагород у держпідприємствах

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в українських державних компаніях необхідно заборонити виплату надмірних бонусів та винагород

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу заборонив виплату бонусів і винагород у державних компаніях, пише Інтерфакс-Україна.

"Я пропоную ... заборонити виплати бонусів і винагород у державних компаніях України. Я вважаю, що зарплати, премії мають бути гідними... Але що стосується жадібності, надмірності, я такого підтримати не можу", — сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Він доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) підготувати це рішення, визначивши "стелю" додаткових виплат. У свою чергу перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів зазначив, що МЕРТ підготує це рішення протягом трьох днів.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив виплату "Газпромом" штрафу в розмірі $4,6 млрд. За підсумками рішень двох арбітражних суперечок на поставку і транзит газу "Газпром" зобов'язаний доплатити НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 млрд.

Наприкінці травня наглядова рада "Нафтогаз України" вирішила преміювати 41 співробітника компанії на загальну суму $46,3 млн, або 1% суми штрафу, за внесок в перемогу за підсумками тяжби з "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі. З цієї суми буде виплачено податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад $9 млн.

Таке рішення наглядової ради "Нафтогазу" викликало велику критику з боку опозиційних фракцій, які вимагали його скасування. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман просив наглядову раду НАК переглянути це рішення, назвавши його зловживанням, однак, за наявною інформацією, отримав відмову. Генпрокурор Юрій Луценко повідомив ЗМІ, що прокуратура в рамках відкритої кримінальної справи також перевірить законність присудження такої премії.