За 2017 рік «Нафтогаз» отримав рекордний прибуток

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

«Нафтогаз» отримав найбільший за свою двадцятирічну історію чистий прибуток: 39,4 млрд грн (у 2016 році 17,8 млрд грн)

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» у 2017 році отримала 39,4 млрд грн чистого прибутку, що у 2,2 разу більше показника за 2016 рік, зазначається у фінансовій звітності компанії, незалежний аудит якої провела аудиторська компанія Deloitte, інформує УНІАН

Коментуючи цей результат, у прес-службі «Нафтогазу» відзначили, що перемога в арбітражних процесах проти «Газпрому» стала головним фактором прибутковості групи у 2017 році. 

«Нафтогаз» отримав найбільший за свою двадцятирічну історію чистий прибуток: 39,4 млрд грн (у 2016 році 17,8 млрд грн). Без позитивного ефекту арбітражу в справі про транзит газу група зазнала б чистого збитку у розмірі 7,4 млрд грн», — йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що досягнення таких результатів стало можливим завдяки тому, що «Нафтогаз» збільшив видобуток газу, створив умови для нарощування транзиту, працював над поверненням боргів і почав впровадження нової системи закупівель. 

Відзначається, що завдяки збільшенню інвестицій у видобуток компанія «Укргазвидобування» вийшла на рекордний за 24 роки роботи рівень видобутку — 15,3 млрд куб. м газу. 

Також минулого року було завершено модернізацію Шебелинського ГПЗ, завдяки якій підприємство тепер випускає паливо стандарту Євро-5. 

У 2017 році підприємства групи заощадили 6,9 млрд грн завдяки закупівлям через ProZorro, загальний обсяг яких становив 119,2 млрд грн.