Гройсман: Кожен рік маємо виділяти 5 мільярдів доларів для обслуговування зовнішніх боргів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За словами Прем'єр-міністра, впродовж наступних 5 років Україна повинна повернути 33 млрд дол

Україна має протягом наступних п'яти років повернути 33 млрд доларів зовнішніх запозичень. Щороку треба залучати близько 5 млрд дол. для обслуговування боргів. Про це під час години запитань до уряду у п'ятницю сказав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє Укрінформ.

"З 2005-го по 2013 роки в Україні створено понад 50 млрд дол. боргів. Вони були запозичені і витрачені невідомо на що. З 2014 року ми обслуговуємо ці борги. Для їх обслуговування нам необхідно щорічно залучати біля 5 млрд дол. За наступні 5 років нам треба повернути 33 млрд дол.", — сказав Гройсман.

Він зазначив, що попри те, що економіка зростає, уряду потрібно залучати й інші ресурси, щоб обслуговувати борги.

"Моя позиція і, переконаний, народних депутатів, полягає у тому, щоб швидше віддати ці борги, щоб економіка була сильною. Було кілька ключових вимог, серед яких створення антикорупційного суду. Але це важливо для громадян України, міжнародних інвесторів та міжнародних партнерів",зазначив Гройсман.

Він нагадав, що уряд уже протягом року веде переговори щодо формули ціни на газ, оскільки вимогою МВФ є вирівнювання цін для промисловості та населення.

"Я категорично з цим не згоден, тому ми ведемо дискусію, шукаємо правильний підхід, щоб не постраждали українці. Шукаємо компромісний варіант",додав прем'єр.