ЄБА покращила оцінку інвестиційного клімату України

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За даними ЄБА кожен третій бізнесмен (34%) сьогодні вважає, що інвестиційний клімат України покращиться протягом найближчих шести місяців

Індекс інвестиційної привабливості України за підсумками перших шести місяців 2018 року знаходиться на рівні 3,1 з можливих 5 балів, що свідчить про позитивні зрушення у першій половині року, інформує НВ-Бізнес.

Такі результати дослідження, яке Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) проводить кожні півроку. 

Кожен третій бізнесмен (34%) сьогодні вважає, що інвестиційний клімат України покращиться протягом найближчих шести місяців. Разом з тим, більшість підприємців — 48% опитаних — вважають, що він залишиться на одному рівні. 

"Вже другий рік поспіль Індекс тримається на рівні вище трьох — що означає те, що Індекс вийшов з негативної площини та перейшов в нейтральну. Так, в кінці 2017 року він складав 3,03, в кінці 2016 — 2,85, в кінці 2015 — 2,57. З того часу, Індекс сягав позначки вище трьох в 2011 році і складав 3,39. Це був один з найбільших показників. 

"Позитивні зрушення є. Наприклад, незадоволених інвесткліматом в 2017 році було 58%, зараз їх кількість на 20% зменшилась — це суттєво. Але маємо ще багато над чим працювати. 38% інвесторів досі незадоволені бізнес-кліматом. Бачимо сигнал того, що в країні поступово починають відбуватись зміни, але темпів збавляти не можна", — наголосила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

Найбільша причина незадоволення — високий рівень корупції. Про це говорить 46,1% підприємців. На другому місці — відсутність довіри до судової системи (40,6%), на третьому — відсутність земельної реформи (35,9%).

Бізнес також сподівається на якісні зміни. Зокрема, для покращення ситуації потрібно: запустити роботу Антикорупційного суду, реформувати судову систему та повернути довіру до неї, відкрити ринок землі, знизити податковий тиск на фонд оплати праці, детінізувати економіку, більше комунікувати позитивні зміни та кейси, скоротити державний апарат. На думку деяких опитаних, навіть до 5 разів.

Крім того, розвивати та втілювати інновації, ввести другий рівень обов'язкового накопичувального пенсійного страхування. 

Відповідно до отриманих даних, 30,5% керівників компаній вважають, що бізнес-клімат вже покращився за останні півроку. Так, позитивно бізнес оцінює прийняття трьох законів — Про валюту, Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю та Про антикорупційний суд, стабільність гривні, помітний розвиток електронних сервісів та діджиталізацію економіки — котрі є запорукою прозорості та відкритості.

Крім того, прихід на ринок України нових іноземних інвесторів, зокрема, у сфері ритейлу, автоматичне відшкодування ПДВ та скасування печатки, початок реформування системи охорони здоров’я. 

В той же час, підприємці відмічають, що мали місце такі негативні явища як: контрабанда, яка заважає вести легальний бізнес в країні, посилення тиску контролюючих органів, загострення конфлікту на Сході країни та початок передвиборчої кампанії.