ЄС прийняла рішення надати Україні 1 млрд євро

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Європарламент, Рада ЄС та Єврокомісія спільно погодили рішення про надання макрофінансової допомоги Україні у розмірі 1 млрд євро

У понеділок, 9 липня, офіційно набрало чнності рішення Євросоюзу про виділення Україні мільярда євро в якості макрофінансової допомоги. Про це повідомляє УНН  з посиланням на публікацію в офіційному журналі ЄС.

Єврокомісія відповідатиме за виплату макроекономічної допомоги. Комісія та Європейська служба зовнішніх дій контролювати виконання умов.

"Європарламент, Рада ЄС та Єврокомісія зробили спільну заяву "в світлі невиконаних умов і скасування третього траншу попередньої програми", — повідомляється на сайті.

Подальша макрофінансова допомога буде залежати від прогресу в запобіганні корупції, а також від прогресу програми МВФ, йдеться в повідомленні. Меморандум про взаєморозуміння буде включати зобов'язання щодо посилення управління, адміністративних можливостей та інституційної структури для запобігання корупції.

Після кожної виплати Комісія публічно буде звітувати про виконання умов, зокрема щодо запобігання корупції. Щодо подальших кроків, відзначається, що: "Європейський Парламент та Рада ЄС будуть покликані прийняти рішення без подальшого обговорення".