Нафта знизилась в ціні після заяви Трампа до ОПЕК

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Президент США звинуватив ОПЕК у монополії, після чого нафта незначно знизилась в ціні

Одразу після того, як президент США Дональд Трамп висловив обурення у зв'язку з триваючим підйомом цін на нафту, звинувативши в цьому "монополію ОПЕК", у ніч на четвер було зафіксоване незначне падіння вартості нафти відомих брендів, передає Укрінформ, з посиланням на американське інформагентство Reuters.

"Ціни на нафту зменшилися у четвер після того, як президент США Дональд Трамп розмістив допис у твітері із закликом до ОПЕК знизити ціни на сировину", — зазначається в повідомленні.

Зокрема, ф'ючерси на нафту LCOc1 марки Brent зменшилися в ціні до $77,88 за барель, знизившись на 36 центів, або 0,5%. Ціни на продукт CLc1 компанії WTI зменшились на 36 центів, до рівня $73,79 за барель.

Ввечері середи президент США Дональд Трамп вкотре обрушився на членів організації ОПЕК, звинувативши їх у недостатніх зусиллях для зменшення ціни на бензин, яка напряму залежить від вартості нафти.

"Монополія ОПЕК повинна пам'ятати, що ціни на бензин зростають, а вони докладають мало зусиль, щоб допомогти (знизити їх – ред.). Як щось трапляється, вони (ОПЕК – ред.) піднімають ціни, в той час як Сполучені Штати захищають багатьох їхніх членів за дуже невисоку плату. Це має бути вулиця із двостороннім рухом. Потрібно знизити ціни прямо зараз!"- зауважив глава Білого дому.

Організація ОПЕК разом із групою країн, які не є її членами (на чолі з Росією) почали скорочувати видобуток нафти в 2017 році для того, щоб підняти попит і, відповідно, ціни на неї. Крім того, певною мірою зростанню посприяла заява адміністрації США щодо відновлення санкцій проти Ірану, що також вплине на його галузь видобутку нафти.