business head ads

З 1 липня при розрахунку готівкою сума в чеках буде округлятись

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Округлення буде застосовуватися лише в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою

З 1 липня підприємства торгівлі і сфери послуг у разі відсутності монет дрібних номіналів робитимуть заокруглення загальних в чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги), інформує Фінанси.

Про це повідомив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

НБУ впевнений, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків, — підкреслив він. — Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян і дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу понад 90 млн грн на рік”.

Такий ефект вдасться досягти завдяки припиненню з 1 липня карбування і випуску в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок і продовження карбування і випуску тільки монет номіналами 10 і 50 копійок.

Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введених в обіг раніше, і надалі будуть використовуватися як засіб платежу (грошова одиниця України — гривня і надалі буде дорівнювати 100 копійкам).

При цьому, округлення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.

Заокруглення торкнеться тільки загальних сум розрахунків готівкою в чеку і розрахунків в акті про видачу коштів або іншому документі, який оформляється при поверненні коштів у разі повернення товару.

Округлення відбуватиметься за такими математичними правилами:

1) сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

2) сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округляється у бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.