Паритетбанк подав документи на придбання "дочки" Сбербанку

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

НБУ отримав пакет документів на придбання істотної частки в українській "дочці" Сбербанку, документи знаходяться на розгляді

Національний банк України (НБУ) 25 червня отримав від Паритетбанку (Республіка Білорусь) пакет документів для узгодження опосередкованого придбання істотної частки в українській "дочці" Сбербанку (Київ), повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі НБУ у вівторок.

"Національний банк України 25 червня отримав від білоруського Паритетбанку пакет документів для узгодження опосередкованого придбання істотної участі в Сбербанку в розмірі 100% його статутного капіталу. Зараз отримані НБУ документи для погодження набуття істотної участі в Сбербанку — на розгляді", сказав представник прес-служби.

Як повідомлялося, Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем НБУ в березні 2018 року ухвалив рішення відмовити Паритетбанку в придбанні 100% акцій Сбербанку.

"НБУ відмовив в узгодженні істотної частки в ПАТ "Сбербанк" акціонерному товариству "Паритетбанк" через невідповідність заявника вимогам законодавства України", — відзначав український регулятор.

Раніше інтерес до купівлі українського Сбербанку виявляв білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, який мав намір придбати Паритетбанк і через нього — українську "дочку" Сбербанку РФ. Спочатку влада Білорусі схвалила продаж бізнесменові держбанку за $50 млн, однак пізніше підконтрольна В.Прокопенею компанія VP Capital повідомила, що Паритетбанк залишається у власності держави.

Сбербанк (Україна) заснований в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року за розміром чистих активів (42,363 млрд грн) фінустанова посідало 9-те місце серед 84 банків, що діяли в країні.