ФГВФО покращив своє фінансове становище

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Фонд гарантування за 2017 рік зменшив свій сукупний збиток  в 2,8 рази

 Сукупний збиток Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) у 2017 році зменшився в 2,8 рази і становив 2,727 млрд грн, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно зі звітом про фінансове становище ФГВФО, в минулому році його дохід від основної діяльності знизився на 37,3% — до 7,545 млрд грн, внески банків-учасників — на 2,9%, до 3,324 млрд грн.

Активи у 2017 році зменшилися на 7,2% — до 24,67 млрд грн.

Заборгованість неплатоспроможних банків за кредиторськими вимогами ФГВФО за рік скоротилася на 10,7% і становили 9,066 млрд грн, зобов'язання зросли на 0,8% — до 102,214 млрд грн.

Як повідомив днями директор-розпорядник ФГВФО Костянтина Ворушилін, для виплат вкладникам неплатоспроможних банків Фонд позичив у держави гроші на ринкових умовах.

"Але найбільша проблема в тому, що система гарантування не була готова, у Фонду не було грошей, достатніх для виплати вкладникам всіх неплатоспроможних банків. Фонд мав їх позичати. Позичати у держави під величезні процентні ставки — 12-15% річних. І коли сюди "зливалися" неплатоспроможні банки, Гонтарева кричала, що фінансування має бути лише на ринкових умовах. Спірне питання, адже в світі такого взагалі ніде немає, тому що це проблема не Фонду , це проблема держави. Ціна фінансування виплат — навантаження на все живу банківську систему. Наприклад, ми у Мінфіну взяли 60 млрд грн, а повернути маємо понад 140 млрд. Це ляже на всю банківську систему, на тих же позичальників, на всю економіку країни . Це свідомо була бомба, яку заклали МВФ, Яресько і Гонтарева ", — сказав К.Ворушілін в інтерв'ю "112.ua".