НБУ прогнозує отримання нового траншу від МВФ восени

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

 Причини перегляду програми фінансової підтримки було формування ціни на газ та створення Антикорупційного суду

Голова Національного банку України Яків Смолій вважає, що Україна до осені може отримати п'ятий транш від Міжнародного валютного фонду, пише Інтерфакс-Україна.

"Четвертий перегляд програми і отримання п'ятого траншу МВФ ми очікуємо до осені. Україна брала на себе певні зобов'язання. Понад рік ми чекаємо перегляду з кількох причин", — сказав банкір в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня. Україна" (ZN.UA)

За його словами, перша причина — формування ціни на газ за принципом імпортного паритету.

"Під це зобов'язання фінансування вже надійшло. Але ми його досі не виконали. Причини зрозумілі — піднімати тарифи на газ перед виборами ніхто не погоджується", — зазначив Я.Смолій.

Друга причина, додав глава НБУ, — це Антикорупційний суд, закон про який на цьому тижні прийняла Верховна Рада.

Раніше відправлений на поточному тижні у відставку міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що Київ планував отримати черговий транш МВФ у червні.

Я.Смолій також заявив в інтерв'ю ZN.UA, що монетарна політика НБУ буде жорсткою. Також не існує альтернативи співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Підвищення соціальних стандартів — це, звичайно, добре, але жити насправді успішно і заможно можна тільки за рахунок реальних доходів, які створює економіка. Якщо ж замість створення умов для розвитку економіки, які підвищили б доходи і населення, і держави, розраховувати лише прийти до Національного банку, щоб він закрив нестачу коштів, то тут ми не знайдемо спільної мови. А внаслідок таких дій інфляційні тиски посиляться і з'являться загрози, що інфляція перевищить наші цільові показники, тому однозначно, наша монетарна політика буде жорсткою, — сказав глава Нацбанку. — Але якщо ми говоримо про структурні заходи, то змушені повертатися до питання співпраці з Міжнародним валютним фондом, адже кращої комплексної програми реформування економіки у нас, на жаль, немає".

За словами Я Смолія, у України є накопичені борги і щорічний держбюджет, і якщо щорічно приймати бюджет з дефіцитом і не зменшувати його, то проблема ніколи не зникне.

"Щоб перекривати дефіцит бюджету, доведеться знову і знову вдаватися до запозичень, лише нарощуючи державний борг. У нас бюджет затверджує парламент, і саме депутатів необхідно переконувати, що на всі їхні примхи коштів точно ніколи не вистачить", — підкреслив глава НБУ.