Україна та Ізраїль ще на крок наблизились до підписання угоди про ЗВТ

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

26 квітня глави української та ізраїльської делегацій технічно парафували угоду про вільну торгівлю між Кабінетом міністрів України та урядом Ізраїлю

Україна і Ізраїль технічно парафували угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ), повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі — продавці України Наталія Микольська, передає Інтерфакс-Україна.

"Це технічне, але важливе процедурне питання, яке дає можливість встановити юридичну відповідність тексту угоди для подальшого її перекладу трьома мовами і підготовки угоди до підписання", — написала вона в соцмережі Facebook в п'ятницю.

Як уточнила Н.Микольська, до підписання угоди сторони не мають ніяких юридичних зобов'язань.

Як повідомлялося, Україна й Ізраїль завершили переговори щодо укладання угоди про ЗВТ. При цьому Ізраїль з моменту набуття документом чинності скасовує ввізне мито на 80% промислових товарів, а також для ряду товарів агропродукції — в рамках квот. Повністю ввізні мита на зазначені в угоді сільгосптовари будуть скасовані під час перехідних періодів на три, п'ять і сім років. Для окремої категорії товарів передбачена часткова лібералізація.

Україна відкриває 70% ринку промислових товарів для ізраїльських виробників, а також скасовує мита на ряд сільськогосподарської продукції відразу після вступу в дії угоди, на деякі — протягом трьох-п'яти років.

Зокрема Україна має намір знизити тарифи на деякі сезонні овочі і фрукти з Ізраїлю.