business head ads

Нафтогаз планує отримати від Газпрому нові компенсації

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Нафтогаз може отримати ще 15 млрд доларів компенсації від Газпрому через перегляд тарифів на транзит газу

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" оцінює можливий обсяг компенсації від перегляду тарифу на транзит газу по території України за контрактом з компанією "Газпром" (Росія) в сумі до 15 млрд доларів. повідомляють Українські новини з посиланням на дані, які містяться в листі голови правління НАК“Нафтогаз України” Андрія Коболєва на адресу прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

"Навіть у разі незгоди на перегляд тарифу з боку "Газпрому" право на перегляд дає можливість у порядку арбітражного провадження звернутися за компенсацією від "Газпрому" через сплату російською компанією у 2018-2019 роках чинного тарифу, що не повністю покриває всі видатки, пов'язані із транзитом газу. Крім того, у разі відсутності транзиту після 2019 року перегляд тарифу дозволяє вимагати за це компенсацію — зокрема, вимагати від іншої сторони контракту компенсацію видатків, пов'язаних з економічним знецінюванням вкладеного капіталу, тобто втраченої вартості транзитних активів. За оцінкою компанії право на перегляд тарифу в цілому може дозволити компанії одержати додаткову компенсацію в розмірі до 15 млрд доларів", — сказано в листі.

Коболев також зазначив, що спір за тарифною ставкою також може стати істотним економічним стимулом для "Газпрому" продовжувати транзит і після 2019 року.

Зазначається, що "Нафтогаз" уже зробив подання про перегляд тарифу на послуги транзиту газу українською газотранспортною системою для "Газпрому", тобто почав процедуру, яка вимагається контрактом.