«Чайка» стає соколом: забудовник виграє замовну справу від СБ у суді

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

При тому, що в Україні немає умов для розвитку бізнесу, влада здійснює на підприємців шалений тиск, — Олексій Кулагін, власник компанії «Омокс», девелопера ЖК «Чайка».

Власнику компанії «Омокс» Олексію Кулагіну 5 квітня звичайною поштою повідомлено про підозру за вчинення службового злочину у змові з посадовими особами с. Петропавлівська Борщагівка.

Підозра підписана заступником Генерального прокурора ще 30 березня 2018 року. Попри суттєві процесуальні порушення (не було вручено пам’ятку про права підозрюваного, порушено строки повідомлення) Кулагін відмінив закордонні поїздки та дав свідчення слідчому як підозрюваний.

«Я не збираюсь ні з ким домовлятися, а доведу свою невинуватість у суді», — заявив власник на прес-конференції в «Інтерфакс» 12 квітня.

Ще у листопаді 2017 року Головним слідчим управлінням СБУ в приміщеннях компанії «ОМОКС»  та в квартирах керівників, були проведені обшуки та вилучено документи (технічні умови, ключі «клієнт-банк»), які не було вказано в ухвалі про обшук, що, фактично, заблокувало роботу забудовника.

19 січня за клопотонням «Омоксу» слідчий суддя постановив повернути незаконно вилучені документи. Проте, слідчий СБ традиційно включив конторського «дурника» про те, що він не отримав відповідну ухвалу та документи не повернув. Прізвище слідчого – Літвін.

Суть обвинувачення полягає в тому, що забудовник  житлових комплексів" Чайка "і" Сонцтаун " «Омокс " начебто не виконала умов договору з громадою про розвиток території і не внесла кошти своєї 5% дольової участі. Разом з цим ще 11 жовтня 2017 року Господарський суд Київської області прийняв рішення, що  компанія повністю виконала свої зобов’язання за цим договором та профінансувала, побудувала і передала органу місцевого самоврядування в рахунок пайової участі такі об'єкти інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, як: електромережі з обладнанням, загальноосвітню школу, повністю обладнане дошкільний навчальний заклад, майнові права на квартиру для спортсмена, вартість ремонтних робіт будівлі і багато іншого.

Рішення Суд Омокс

Особливе обурення Кулагіна викликав той факт, що «Омокс» взяв і виконав зобов’язання на більше ніж 5% від усіх затрат на інфраструктуру, у той час, як в середньому по ринку ця цифра складає менше відсотка. Як правило, забудовники відносять на інфраструктуру лише під’їзні шляхи і комунікації. Практично ніхто не передає громаді готові школи та дитячі садки, а лише збільшує навантаження на існуючі соціальні об’єкти.

«Це професійний дебілізм співробітників прокуратури та СБ: зруйнувати роботу на мільйони, щоб примусити мене заплатити їм 5 копійок» — підсумував Олексій Кулагін.