В Україні зменшились міжнародні резерви 18,2 млрд доларів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Минулого місяця в резерви надійшло 669,5 млн доларів і 123,3 млн євро від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті

У березні міжнародні резерви скоротилися на 1,18% до $18,191 млрд доларів. Про це сказано в повідомленні НБУ, передають Українські Новини.

Поповнення міжнародних резервів протягом березня, як і в попередньому місяці, відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало Національному банку можливість і надалі викуповувати надлишки валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками березня Національний банк купив на міжбанківському ринку 510 млн доларів, у тому числі 300 млн доларів — за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу.

Крім того, Національний банк продав 134 млн доларів за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу.

Таким чином, чиста купівля валюти Національним банком становить 376 млн доларів.

Водночас у березні було здійснено низку платежів уряду і Національного банку з державного боргу, обсяг яких перевищив надходження від валютних інтервенцій Національного банку й, отже, зумовив певне скорочення обсягу міжнародних резервів за підсумками місяця.

По-перше, з міжнародних резервів було оплачено 1 284,1 млн доларів для погашення й обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ), у тому числі 562,3 млн доларів — обслуговування за єврооблігаціями уряду і 678,8 млн доларів — обслуговування та погашення за ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

По-друге, минулого місяця уряд і Національний банк оплатили на користь Міжнародного валютного фонду 186 млн доларів.

Крім того, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 432 млн доларів.

Усього станом на 1 квітня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду й Національного банку.