Ціни на нафту стабілізуються

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Еталонні марки нафти відвойовують свої позиції після падіння напередодні, Brent подорожчала до 69,9 доларів за барель

Ціни на нафту в ході азіатських торгів у четвер зростають, завершуючи березень у плюсі, завдяки надіям на продовження домовленостей щодо обмеження нафтовидобутку і посилення геополітичної напруженості, передає Інтерфакс-Україна.

Ціна травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures 29 березня зросла на $ 0,38 (0,55%) — до $ 69,91 за барель. Торги за цим контрактом завершуються 29 березня, більш активний червневий ф'ючерс подорожчав на 0,3%, до $ 68,97 за барель.

Нафта WTI з постачанням у травні на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці в четвер піднялася на $ 0,25 (0,39%) — до $ 64,63 за барель.

Напередодні травнева Brent подешевшала на $ 0,58 (0,83%), до $ 69,53 за барель, WTI — на $ 0,87 (1,33%), до $ 64,38 за барель. Інвесторів налякало різке зростання долара і новий рекорд нафтовидобутку в США.

Деякі країни з числа учасників угоди щодо обмеження нафтовидобутку між країнами ОПЕК і ряду країн не-ОПЕК підтримують її продовження на 6 місяців, деякі вважають за краще пролонгацію лише на 3 місяці, заявив в середу міністр нафти Іраку Джаббар аль-Луайбі. Наразі угода діє до кінця 2018 року з можливістю перегляду її умов в червні 2018 року.

Учасники угоди ОПЕК+ кажуть про намір підтримувати його до досягнення мети — зниження нафтових запасів до середнього 5-річного рівня. На початку дії угоди з 1 січня 2017-го вони перевищували 5-річний рівень приблизно на 300 млн барелів. За підсумками лютого, за даними ОПЕК, цей показник впав до 44 млн барелів. Угоду подовжували вже двічі.

При цьому генсекретар ОПЕК Моххамед Баркіндо заявив, що нафтовий картель розраховує на довгострокову співпрацю зі країнами не-ОПЕК.

У четвер обсяги торгів, як очікується, будуть невеликими: ринки в багатьох країнах будуть закриті в п'ятницю в зв'язку з початком великодніх святкувань, і трейдери почнуть готуватися до них заздалегідь.