Україна та Ізраїль завершують переговори щодо ЗВТ

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Як зазначив Степан Кубів, у 2017 році українські підприємства експортували до Ізраїлю товарів і послуг на $781,2 млн, тобто на 19,1% більше за 2016 рік

Сьогодні глави української та ізраїльської делегацій погодили завершення переговорного процесу щодо положень Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом міністрів України та урядом держави Ізраїль, повідомляє Мінфін.

«Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем буде сприяти розвитку промисловості та переробного виробництва в Україні завдяки співпраці та кооперації українських та ізраїльських підприємств. Угода зробить експорт до Ізраїлю дешевшим шляхом скасування або зменшення ввізних мит, та швидшим — завдяки домовленостям щодо спрощення митних процедур, та сприяють збільшенню нашого експорту», — прокоментував перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Він також додав, що уже зараз торгівля між Україною та Ізраїлем демонструє зростання. Так у 2017 році українські підприємства експортували до Ізраїлю товарів і послуг на $781,2 млн, тобто на 19,1% більше за 2016 рік.

«Ізраїльський ринок багато імпортує. У 2017 році імпорт склав $69,1 млрд, у лютому цього року — $6,8 млрд. На сьогодні угода — це, в першу чергу, нові можливості для українських промислових товарів та сільськогосподарської продукції», — зазначила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України — торговий представник України Наталія Микольська.

Глави делегацій також затвердили подальший план дій для підписання угоди. Сторонами буде здійснено її детальну юридичну вивірку, після чого документ буде поданий відповідним органам обох країн для затвердження.

За даними МЕРТ, експорт української продукції до Ізраїлю зростає. В 2017 році обсяг експорту українських товарів складав $604,6 млн та збільшився на 23,8% в порівнянні з 2016 роком.