Потрібно вводити кримінальну відповідальність правоохоронців за порушення закону «МаскиШоуСтоп»

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За невиконання вимог кримінального процесуального кодексу потрібно запроваджувати обовязкову дисциплінарну чи навіть кримінальну відповідальність.

Про це заявив один із розробників т.зв. закону «МаскиШоуСтоп» народний депутат України Вадим Денисенко на прес-конференції, що відбулася 28.03.18 р в інформаційний агенції «Interfax Україна». Йдеться про факти недопущення адвокатів, про безпідставне вилучення офісної техніки та оригіналів документів. Депутати В.Денисенко, І.Мірошніченко, Л.Козаченко та О.Данченко заявили, що планують ініціювати відповідні зміни до законів.

Також потрібна відповідальність посадових осіб, які проводять слідчі дії відносно бізнесу, щодо якого вже ведеться провадження іншим органом. На заході спікери навели приклади вилучення 80 компютерів, 40 ноутбуків, мобільних телефонів під час обшуків у компанії Біотехком; про обшуки 27.03.18 р. з виламуванням дверей у компанії «Укрлендфармінг».

Нагадаємо, що закон «МаскиШоуСтоп» передбачає додаткові гарантії під час проведення обшуків: обовязкове залучення адвоката, його право на відеозйомку, а також обовязок вилучення копій, а не оригінальів документів чи електронних носіїв даних.