Стан цін на нафту

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ціна нафти Brent перевищила 70 доларів за барель вперше з січня в ході торгів в п'ятницю

Зростання цін на нафту прискорився в ході торгів в п'ятницю на геополітичних ризиках, при цьому вартість Brent збільшилася до понад $ 70 за барель вперше з 29 січня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ціна травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 16:46 по Києву 23 березня збільшилася на $ 1,22 (1,77%) — до $ 70,13 за барель.

Вартість ф'ючерсу на нафту WTI на травень в ході торгів Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) виросла до цього часу на $ 1,07 (1,66%) — до $ 65,37 за барель.

З початку тижня котирування Brent підскочила на 5,9%, демонструючи рекордні темпи зростання з липня, WTI — на 4,9%.

Головним фактором, що підвищив геополітичні ризики, стало призначення екс-постійного представника США при ООН Джона Болтона радником президента Дональда Трампа з національної безпеки.

Болтон відомий своїми консервативними поглядами на зовнішню політику. Він є прихильником жорсткої лінії по відношенню до таких країн, як Північна Корея, Іран, Куба, Росія.

"Ми бачимо так звану "націнку Болтона", — сказав партнер Again Capital Джон Кілдафф. — Така зміна радників змушує ринок турбуватися з приводу того, як будуть розвиватися відносини з Іраном".

За оцінками FGE, відновлення односторонніх санкцій США проти Ірану може скоротити експорт нафти з ісламської республіки на 250-500 тис. Барелів на добу до кінця 2018 року.

Тим часом аналітики Royal Dutch Shell очікують зростання світового попиту на нафту на 1,5 млн барелів на добу в поточному році і на 1,3 млн б / д в наступному.