Нерезиденти почали більше вкладати в гривневі ОВДП — НБУ

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

В даний час Нацбанк вважає низькими ризики з боку припливу короткострокового капіталу для зовнішньої стійкості української економіки

Національний банк України (НБУ) з занепокоєнням ставиться до активного притоку капіталу нерезидентів, які з початку року збільшили вкладення в гривневі ОВДП майже в три рази — до понад 14 млрд грн, повідомляється на сторінці НБУ в соціальній мережі “Фейсбук” з посиланням на директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергія Ніколайчука, передають Фінанси.

“Ми з побоюванням дивимося на приплив короткострокового капіталу, тому що пам’ятаємо досвід України 1998 року, як і досвід інших країн, які зіткнулися з відтоком “гарячого” капіталу. В тому числі, кризу 2008 року, яка для багатьох країн була посилена цим відтоком” , — заявив С.Ніколайчук.

Однак, зазначив він, в даний час НБУ вважає низькими ризики з боку припливу короткострокового капіталу для зовнішньої стійкості української економіки. В останні місяці приплив капіталу нерезидентів разом зі збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів створює умови для нарощування НБУ міжнародних резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.