"Астарта" за минулий рік скоротила чистий прибуток на 25,2%

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

При тому у звіті вказується, що виручка за вказаний період зросла на 24%, до 459 млн євро

Агропромхолдинг «Астарта» завершив 2017 рік з майже €62 млн чистого прибутку. Це на чверть менше, ніж роком раніше, свідчать дані звіту компанії, опублікованого на Варшавській фондовій біржі. І це при тому, що виручка за вказаний період зросла на 24%, до €459 млн, інформує AgroDay.

Показник EBITDA склав €120 млн, скоротившись на 21%. Знизився і чистий борг — на 11%, до €130 млн.

«Фінансові результати виявились не настільки хорошими, як ми очікували, — каже Віктор Іванчик, генеральний директор «Астарти». — З одного боку, ми задоволені ростом виручки. З іншого, EBITDA та чистий прибуток упали. Основними причинами цього стало погіршення ринкової кон’юнктури та ріст затратної частини через інфляцію».

Іванчик додає, що частково компенсувати ці фактори вдалось за рахунок росту ефективності, скорочення витрат та хеджування цін.

Також він звернув увагу на стійке фінансове становище «Астарти» — розмір чистої заборгованості становить практично стільки ж, як річна EBITDA.

Зазначимо, що загалом 59% доходів «Астарта» торік отримала на експорті. Найбільше виручили в цукровому сегменті, він займає 44% в структурі доходів компанії.

Експорт цукру додав 34%, склавши 186 тис. тонн. Цей об’єм проданий переважно в Африку та Азію.

Порівняно з 2016 роком на цукрі компанія заробила на 15% більше. Проте цей ріст зумовлений переважно більшими обсягами продаж, а не зростанням цін. Тонна цукру в середньому продавалась за €425, тоді як у 2016-му — на €2 дешевше.

Третину доходів або €141 млн «Астарта» заробила на продажах зерна. Його експортували до ЄС, Турції, Єгипту, тощо.

На переробці сої вдалося виручити €73 млн, а виручка молочного тваринництва склала €32 млн.