business head ads

Новий глава НБУ назвав сім цілей нової стратегії

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

"Ми проаналізували потреби учасників фінансової екосистеми, умови середовища, у якому вони працюють, тенденції, що впливатимуть на екосистему в майбутньому", зазначає Смолій

Національний банк презентував стейкхолдерам Стратегію центрального банку, яка встановлює цілі на середньостроковий період, передає Укрінформ.

Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

"Зараз ми маємо потужний фундамент для розвитку фінансової системи. За останні два роки банки України повернули довіру громадян. Національний банк має чітке бачення та програму: ми продовжимо працювати на забезпечення цінової та фінансової стабільності, разом із фінансовим сектором сприятимемо економічному зростанню. Реалізація цього бачення буде здійснюватися за сімома напрямками розвитку. Шість спрямовані назовні — на задоволення потреб фінансової екосистеми. Одна з важливих передумов для їх досягнення — висока інституційна спроможність центробанку. Розуміючи це, Національний банк ставить перед собою і внутрішню ціль — стати сучасним, відкритим, ефективним, незалежним центральним банком», — сказав голова НБУ Яків Смолій.

Стратегія Національного банку складається з таких цілей: низька та стабільна інфляція, стабільна, прозора та ефективна банківська система, відновлення кредитування, ефективне регулювання фінансового сектору, вільний рух капіталу, фінансова інклюзія та сучасний, відкритий, незалежний і ефективний центральний банк.

«Ми проаналізували потреби учасників фінансової екосистеми, умови середовища, у якому вони працюють, тенденції, що впливатимуть на екосистему в майбутньому. На базі цього аналізу ми і сформували Стратегію Національного банку — дорожню карта, якою ми будемо керуватися найближчі роки для досягнення визначених семи цілей», — зазначив Смолій.