Україна розширить ринки експорту зерна в 2018 році

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Щорічний експорт зернових і олійних культур з України, за словами Володимира Лапи , становить близько 40 млн тонн

Географію експорту української пшениці в 2018 році планується розширити ринками Китаю і В'єтнаму, а також лібералізувати поставки в Індонезію, повідомляє Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба), передає Інтерфакс-Україна.

"Експорт зерна пшениці з України в 2016/2017 маркетинговому році (МР) становив понад 17,5 млн тонн. При цьому Індонезія в системі українського експорту пшениці посідала четверте місце - понад 1,6 млн тонн (9%). Водночас у 2017/2018МР Індонезія посідає перше місце в статистиці експорту пшениці - понад 1 млн тонн", - зазначив глава Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час зустрічі з представниками Комітету зернових і олійних культур Європейської бізнес асоціації.

Учасники зустрічі також обговорили поточний стан експорту зернових і фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі.

Як зазначив заступник начальника управління фітосанітарної безпеки - начальник відділу карантину рослин Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський, у формуванні експортних партій рослин і продуктів рослинного походження необхідно дотримуватися фітосанітарних вимог країн-партнерів України. У разі необхідності потрібно встановлювати вільні ділянки від шкідливих організмів і готуватися до щорічного обстеження с/г культур для експорту в КНР.