Ціни на нафту стабілізувались

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ціни на еталонні марки нафти стабільні в п'ятницю, Brent торгується на рівні 65,05 доларів за барель

Ціни на нафту стабільні в п'ятницю після підвищення за підсумками попередньої сесії на прогнозах посилення темпів зростання глобального попиту, передає Інтерфакс-Україна.

Ціна травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі в п'ятницю знизилася на $ 0,07 (0,11%) — до $ 65,05 за барель. У четвер контракти подорожчали на $ 0,23 (0,35%) — до $ 65,12 за барель.

Вартість ф'ючерсу на нафту WTI на квітень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на $ 0,02 (0,03%) — до $ 61,17 за барель. За підсумками попередньої сесії контракти зросли в ціні на $ 0,23 (0,38%) — до $ 61,19 за барель.

Напередодні Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило прогноз зростання світового попиту на нафту в 2018 році на 90 тис. барелів на добу (б / д) — до 1,5 млн б / д. Таким чином, за оцінками МЕА, попит на нафту в цьому році складе 99,3 млн б / д. Збільшення попиту на нафту, як очікується, буде нівелювати зростання видобутку сланцевої нафти в США, що підтримає баланс на ринку, вважають експерти МЕА.

Проте, деякі експерти відзначають, що безперервне зростання видобутку в США як і раніше являє собою ризик для ринку, пише MarketWatch.

"Баланс нафтового ринку більш крихкий, ніж здається, — зазначає аналітик Julius Baer Норберт Рюкер. — Зростання видобутку ставить під загрозу відновлення балансу, при цьому ризики того, що інвестори почнуть фіксувати прибутки, зберігаються".

Поставки нафти з країн не-ОПЕК в 2018 році виростуть на 1,8 млн б / д, а не на 1,7 млн ​​б / д, як передбачалося раніше, очікують в МЕА.