МВФ попередив про ризики від запровадження податку на виведений капітал

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Фонд вважає, що прийняття документа може привести до втрати доходів держбюджету у розмірі близько 2% ВВП

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) заявили, що не підтримують президентський законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, який передбачає нульову ставку оподаткування частини прибутку, яка реінвестується в бізнес, інформує НВ-Бізнес.

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків на своїй Facebook-сторінці.

"Ми не можемо підтримати перехід до корпоративного податку, який базується на розподілі дивідендів. У нас є серйозні побоювання з приводу втрати доходів, які за відсутності компенсаторних заходів підірвуть одну з основних цілей підтримуваної МВФ програми з Україною: забезпечити фіскальну стійкість", — йдеться у листі глави місії МВФ в Україні Рона ван Родена

Крім того, він вважає, що прийняття документа може привести до втрати доходів держбюджету у розмірі близько 2% ВВП.

У Фонді додали, що податок на виведений капітал створить мотивацію для фіктивних переплат по транзакціях, що допоможе уникнути оподаткування. Також ускладниться управління новим податком, тому що необхідно буде розширити контроль за трансферним ціноутворенням.

"Немає свідчень недостатньої ліквідності у корпоративному секторі, для того щоб виправдати, по суті, програму безвідсоткового публічного фінансування в розмірі близько 2% ВВП щорічно", — підкреслив ван Роден.