Мінфін не буде підвищувати прибутковість ОВДП на аукціонах

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

НБУ з 2 березня підвищив облікову ставку до 17% з 16%, що призвело до підвищення ставок розміщення ОВДП на аукціонах

Міністерство фінансів України відмовилося від 1 млрд грн попиту на аукціонах, зберігши максимальні ставки розміщення облігацій внутрішньої державної позики на рівні попередніх аукціонів: 17,5% за 3-міс. паперами та 17% — за паперами до року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначено в повідомленні відомства, порівняно з минулим вівторком попит виріс на 24,7% — до 2,17 млрд грн (тут і далі — за номіналом), проте обсяг продажів скоротився на 12% — до 1,08 млрд грн.

Середньозважена дохідність підросла на соті частки відсотка за рахунок зникнення в заявках ставок нижче тих, які Мінфін встановив як максимальні тижні тому, але спроба учасників ринку підняти її ще вище провалилася.

Продавець відмовився задовольнити попит на 494,7 млн грн на 3-міс. папери за ставками до 18%, 200 млн грн на 6-міс. за ставками до 17,25% і 356,2 млн грн за ставками до 17,39 млн грн.

Як повідомлялося, НБУ з 2 березня підвищив облікову ставку до 17% з 16%, що призвело до підвищення ставок розміщення ОВДП на аукціонах 6 березня: 3-міс. — на 1,5 п.п., а облігацій до року — на 0,5 п.п.

На цьому тижні перед аукціонами Нацбанк двічі заявив, що вважає нинішні монетарні умови досить жорсткими, щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції і її повернення в цільовий діапазон в середині 2019 року.