Україна отримає 32,5 млн євро від Єврокомісії

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Дані кошти ЄС виділить на програми підтримки регіонального розвитку та держуправління для України

Європейська комісія за підсумками перегляду портфелю проектів Європейського Союзу передбачила для України EUR32,5 млн у рамках програм секторальної бюджетної підтримки у сферах регіонального розвитку та державного управління, передає Інтерфакс-Україна.

Як повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), незважаючи на проблеми з реалізацією програми підтримки Енергетичної стратегії України, ЄК ухвалила рішення продовжити її.

"Ми вдячні за допомогу, яка надається для підтримки України. Але зараз слід терміново вирішити кілька питань. Насамперед запровадити електронну реєстрацію та моніторинг проектів міжнародної допомоги, регулярне інформування Мінекономрозвитку з боку Єврокомісії про моніторинг поточної реалізації проектів і проведення нових конкурсів про відбір проектів ЄС, які Єврокомісія оголошує в Брюсселі", — цитує прес-служба МЕРТ першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова.

Як нагадує МЕРТ, серед пріоритетних сфер портфеля допомоги найбільше фінансування передбачено напряму верховенства права — 66 проектів бюджетом EUR334,5 млн, причому найбільша частка коштів передбачена на реформу державної служби — EUR 117,7 млн, управління державними фінансами — EUR66,7 млн, забезпечення верховенства права і боротьбу з корупцією — EUR42,6 млн. Другим пріоритетним напрямом визначено місцеве самоврядування, де реалізується 97 проектів загальним бюджетом EUR319 млн, третім — "економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура і навколишнє середовище" — 72 проекти на EUR288,5 млн. У цьому напрямі основна частка припадає на проекти енергоефективності — EUR124,9 млн, а також розвиток торгівлі і приватного сектора — EUR64,9 млн, енергетичну безпеку та ринкові реформи — EUR55,5 млн.