Нафта завершує тиждень зниженням ціни

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Світові марки нафти слабо змінюються,Brent торгується на рівні 63,89 долара за барель, WTI — 60,94 долара

Ціни на нафту незначно коливаються в п’ятницю і завершують тиждень зниженням на тлі побоювань з приводу зростання видобутку сланцевої нафти в США, інформують Фінанси.ua.

Ціна травневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICEFutures на 7:10 за Києвом в п’ятницю збільшилася на $0,06 (0,09%) — до $63,89 за барель. У четвер контракти подешевшали на $0,9 (1,39%) — до $63,83 за барель.

Вартість ф’ючерсу на нафту WTI на квітень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) підвищилася до цього часу на $0,05 (0,08%) — до $60,94 за барель. За підсумками попередньої сесії контракти знизилися в ціні на $0,65 (1,05%) — до $60,99 за барель.

З початку цього тижня Brent подешевшала на 4,7%, WTI — на 4%.

Дані міністерства енергетики США, опубліковані раніше на цьому тижні, вказали на зростання видобутку нафти в країні до чергового рекорду. Обсяг видобутку збільшився за тиждень на 13 тис. барелів на добу (б/д) — до 10,283 млн б/д.

“Підвищуються побоювання, що зростання видобутку лише в США може привести нафтовий ринок від збалансованого стану до профіциту”, — зазначає співавтор Sevens Report Тайлер Річі.

“У 2018 році темпи зростання видобутку нафти в США можуть скласти 3 млн б/д — це втричі вище прогнозованого міністерством енергетики підйому (1 млн б/д). При таких темпах нарощення видобутку виробництво нафти в США до кінця цього року може перевищити 13 млн б/д”, — говорить Т.Річі.

“Таке істотне зростання зведе нанівець глобальне збільшення попиту, яке, як очікується, буде лише помірним, — цитує експерта MarketWatch. — Це спровокує різкий “ведмежий” тренд на нафтовому ринку, другий за останні п’ять років”.