business head ads

Через відсутність реформи управління держбанками ЄБРР роздумав викупити частку Ощадбанку

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Україна зобов'язалась перед Міжнародним валютним фондом до середини 2018 року продати не менше 20% пакета акцій Ощадбанку (і Укрексімбанку) міжнародним інвесторам

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) відзначає, що для початку часткової приватизації Ощадбанку необхідно, щоб Верховна Рада прийняла закон про реформу управління державними банками, інформує НВ-Бізнес.

Про це повідомив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.

Він зазначив, що не тільки його банк, а й інші міжнародні організації — Світовий банк, Міжнародна фінансова корпорація і Міжнародний валютний фонд — сьогодні "повністю задоволені" реалізацією стратегії банку, яка виконана "на 90%". Але залишається один важливий пункт, який необхідно зробити.

"Черга за законодавцями. Вони повинні прийняти цей закон, який чітко визначить реформування корпоративного управління як в Ощадбанку, так і в інших держбанках. Це дуже важливий крок для того, щоб ми могли надалі розглядати можливість нашої участі в цьому банку", — сказав представник ЄБРР.

Міністр фінансів Олександр Данилюк також підкреслив, що міністерство очікує початку дискусії в парламенті щодо прийняття цього закону. Йдеться про законопроект №7180 про зміни щодо особливостей управління державними банками.

За його словами, перед тим, як починати процес приватизації держбанків, необхідно затвердити єдині механізми управління ними. "Це чисто юридичне питання", — зазначив він, пояснивши, що сьогодні для Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку і Приватбанку всі процедури різні.

Глава Мінфіну висловив надію, що після прийняття цього закону формування професійних незалежних наглядових рад і менеджменту буде "питанням двох-трьох місяців".