Ще одна міжнародна газова компанія вийшла на український ринок

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

В Києві 20 лютого була зареєстрована Акспо Україна,  статутний капітал української дочірньої компанії складає 28,9 млн грн

Міжнародна енергокомпанія Axpo Trading відкрила своє представництво в Україні. Про це свідчать дані Державного реєстру юридичних осіб України, повідомляє Корреспондент з посиланням на enkorr.

Як зазначається, Акспо Україна зареєстрована в Києві 20 лютого. Засновниками виступають швейцарська Axpo Trading і люксембурзька Axpo International. Статутний капітал української дочірньої компанії складає 28,9 млн грн. Директором призначений Гліб Тимофіюк. Основна спеціалізація — торгівля природним газом.

За даними Консалтингової групи А-95, Axpo Trading — один з найбільших постачальників природного газу в Україну. Ця компанія почала поставки в 2014 році. Першим покупцем її ресурсу була НАК Нафтогаз України, яка купила близько 33 млн кубів ресурсу.

У 2015 році коло українських покупців ресурсу Axpo Trading розширилося до 5 компаній, а сумарний обсяг угод зріс до 360 млн куб. м. У 2016 році обсяг поставок в Україну перевищив 1 млрд куб. м, а в 2017 році Axpo Trading стала другим найбільшим постачальником газу в Україну з об'ємом 1,7 млрд куб. м. З Axpo Trading працюють більш ніж 10 українських імпортерів.

У 2017 році свої представництва в Україні відкрили міжнародні трейдери Trafigura, MET Holding, AOT Energy, DufEnergy. Незабаром після відкриття офісів ці компанії почали прямі поставки газу в Україну.