За 2017 рік банківський ринок України покинуло 14 банків

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За інформацією в опублікованому квартальному звіті НБУ, частка державних фінустанов у чистих активах зросла на 3,6 п.п. до 54,9%

У 2017 році з ринку пішло 14 банків на які на початок року припадало 1,7% чистих активів всієї банківської системи України, повідомляє НВ-Бізнес.

Про це йдеться у квартальному звіті Огляд банківського сектора Національного банку.

У звіті наголошується, що частка державних фінустанов у чистих активах зросла на 3,6 п.п. до 54,9%. Частка банків з приватним капіталом зросла завдяки активному кредитуванню і покупці декількох банків у іноземних власників.

Крім того, рівень концентрації помірно виріс: на 20 найбільших фінустанов припадає 90,7% чистих активів системи.

Відзначається, що за рік чисті активи банків зросли на 6,4%. Найбільші темпи зростання активів спостерігалися у IV кварталі (+ 4,3%). В результаті докапіталізації держбанків портфель ОВДП по системі збільшився на 107 млрд грн. При цьому, обсяги міжбанківських кредитів і коштів у НБУ знизилися на 27 млрд грн. Чисті кредити, скориговані на резерви, практично не змінилися за фіксованим курсом.

Портфель валютних кредитів помітно зменшився внаслідок списань і реструктуризацій, але зростання гривневого кредитування компенсував це скорочення.