Україна за рік експортувала у ЄС агропродукції на 1,2 млрд євро

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Експорт агропродовольчої продукції Євросоюзу в Україні за останні 12 місяців зріс більш ніж на 200 млн євро

У 2017 році вартість експорту агропродовольчої продукції з України в ЄС зросла на 1,2 млрд євро (+27%), інформують Фінанси.ua.

Такі дані містяться в останньому щомісячному торговому звіті, оприлюдненому Єврокомісією 19 лютого, повідомляє представництво ЄС в Україні.

Зазначається, що разом з Індонезією, це найзначніший показник зростання експорту в ЄС.

Згідно зі звітом, за останні 12 місяців ЄС імпортував найбільше агропродовольчої продукції з Бразилії (11,8 млрд євро), США (11 млрд євро), Аргентини (5,7 млрд євро).

Також в цьому списку присутні Україна, Китай, Індонезія, Швейцарія і Туреччина. Сума імпорту в ЄС коливається в межах 4,5-5,5 млрд євро для кожної з цих країн.

Водночас експорт агропродовольчої продукції Євросоюзу в Україні за останні 12 місяців зріс більш ніж на 200 млн євро.

В цілому в 2017 році вартість експорту агропродовольчої продукції ЄС склала 137,9 млрд євро. Такий показник свідчить про стійке зростання в порівнянні з 2016 роком – на 5,1% (у вартісному вираженні).

Найбільше зростання в щорічній вартості експорту агропродовольчої продукції було зафіксовано в США (+6%), Росії (+16%) і деяких азіатських ринках – зокрема, Японії (+11%), Китаю (+5), Гонконгу (+10%) і Південної Кореї (+13%). За останні 12 місяців кращі показники експорту було зареєстровано в сферах винних виробів, спиртних напоїв і лікерів, а також корму для домашніх тварин. А ось експорт пшениці та інших зернових, а також свинини впав.

Імпорт агропродовольчої продукції в ЄС також зріс, хоча дещо повільніше від експорту. Таким чином, торговий баланс для агропродовольчої продукції залишається позитивним: експорт перевищує імпорт на 20,5 млрд євро.