Порошенко: В управлінні ГТС України зацікавились більше десятка всесвітньо відомих компаній

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За словами Президента України, переможцями конкурсу стануть ті компанії, що зможуть забезпечити транзит газу та забезпечити ефективну модернізацію газотранспортної мережі

На даний момент триває робота з визначення компаній, які братимуть участь в модернізації та управлінні українською газотранспортною системою. Про це заявив Президент України Петро Порошенко у Мюнхені, повідомляє Укрінформ.

"Відверто скажу, що робота була проведена дуже велика: НАК "Нафтогаз" найняв радника, який готує пропозиції щодо управління ГТС України, у повній відповідності до міжнародних правил, прозоро. Наскільки мені відомо, вже більше десятка всесвітньо відомих компаній заявили про своє бажання брати в цьому участь", — сказав Порошенко.

Він зауважив, що уряд прийняв дуже важливі рішення з цього приводу. 

"І коли ми визначимо коло компаній, які зможуть забезпечити транзит газу, забезпечити ефективну модернізацію газотранспортної мережі, забезпечити найбільшу вигоду для Української держави щодо експлуатації ГТС, ті й переможуть", — підкреслив Порошенко.

Як повідомлялося, наприкінці грудня 2017 року Кабінет міністрів офіційно розпочав процес відбору партнера для спільної експлуатації газотранспортної системи.

Основним критерієм відбору партнера для спільної експлуатації ГТС є її максимальне завантаження.

Тоді ж Кабмін утворив робочу групу, яка займатиметься пошуком і відбором міжнародних партнерів для спільного управління українською ГТС. Головою робочої групи призначено віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона.