АМКУ: Через відсутність регулювання лотерейного ринку бюджет втрачає сотні мільйонів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

АМКУ: Через відсутність регулювання лотерейного ринку бюджет втрачає сотні мільйонів

За останні два роки, якщо порівнювати з попередніми періодами, державний бюджет України недоотримав близько 538 млн грн через відсутність зваженої державної політики на ринку розповсюдження лотерей, передає Апостроф.

Такі факти в ході презентації масштабного дослідження лотерейного ринку, проведеного АМКУ, оприлюднила державний уповноважена Антимонопольного комітету Агия Загребельського.

"Якщо порівнювати податки з минулими періодами, то мінімум 538 млн грн держава втратила лише за останні два роки", — сказала вона.

У той же час, проект ліцензійних умов для лотерейних операторів, запропонований Міністерством фінансів, за своєю суттю здавлює ринок, а не розвиває його, що призведе до ще більше зменшення податкових відрахувань. Про це заявив представник лотерейного оператора Євген Власенко.

За його словами, в жодній успішній країні не беруть гроші за кожну точку реалізації лотерей. І, як правило, не продають ліцензії, а видають за підсумками тендера найкращим претендентам, які потім вже забезпечують зростаючі надходження в бюджет в результаті своєї діяльності, а не до її початку.

Характерно, що глава АМКУ Юрій Терентьєв засідання комітету проігнорував. Але при цьому взяв участь в інших засіданнях Антимонопольного комітету.