Закон про ратифікацію угоди з ОПЕК про захист інвестицій підписано — Порошенко

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Президент України підписав закон, що спрямований на залучення та захист інвестицій від фонду ОПЕК

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про ратифікацію Угоди про заохочення і захист інвестицій між Україною і Фондом міжнародного розвитку ОПЕК", прийнятий Верховною Радою України 5 грудня 2017 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави, інформує РБК-Україна.

Угода створює правові рамки для розвитку співробітництва між сторонами і залучення інвестицій та грантових ресурсів фонду, в тому числі в державному секторі.

Делегація України, згідно з Указом президента України від 24 червня 2016 (№ 275), провела переговори про укладення Угоди про заохочення і захист інвестицій між Україною і Фондом міжнародного розвитку ОПЕК. Документ був підписаний 26 травня 2017 у Відні.

Крім того, лібералізовано ряд вимог щодо ведення касових операцій, зокрема, визначення внутрішніми наказами (розпорядженнями тощо) особливостей оприбуткування готівки в касах підприємств та відокремлених підрозділів залежно від графіка роботи, способів здавання готівки; визначення внутрішніми наказами (розпорядженнями тощо.) особливості встановлення лімітів каси відокремленим підрозділам підприємств.

Положення також містить вимогу боргу небанківських фінансових установ, які у встановленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, та підприємств - агентів банків здавати готівку (готівкову виручку), отриману через платіжні пристрої і пункти прийому готівки для подальшого переказу на окремий поточний рахунок/рахунки, відкриті в банку/банках для обліку коштів, прийнятих для подальшого переказу

На сьогодні 134 країни світу співпрацюють з Фондом міжнародного розвитку ОПЕК, реалізуючи проекти з підвищення енергоефективності, розвитку транспорту та інфраструктури, поліпшення продовольчої безпеки і доступу до водних ресурсів, поліпшення охорони здоров'я тощо.