Для фінсектору введуть єдину систему фінансової звітності

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

НБУ збирається ввести систему фінансової звітності в 2019 році, система буде здійснювати прийом, обробку, перевірку і розкриття фінансової звітності 

Для фінансового сектору буде впроваджена єдина система фінансової звітності. Відповідний меморандум про взаєморозуміння щодо розробки та впровадження системи фінансової звітності (надання звітності у форматі XBRL) підписали керівники Міністерства фінансів України, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, передає РБК-Україна, посилаючись на прес-службу НБУ.

Згідно з документом, основне завдання регуляторів - запровадження в Україні нової системи фінансової звітності, яка дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку і розкриття фінансової звітності підприємств в єдиному електронному форматі. Основою для роботи системи стане стандарт XBRL. Система запропонує єдиний стандарт звітності залежно від видів діяльності компаній і буде обладнана єдиним вікном для її подання. Передбачається, що запуск відбудеться в 2019 році, оскільки у відповідності з Законом України "Про бухгалтерський облік і фінансової звітності", підприємства, що становлять громадській інтерес, повинні складати і подавати фінансову звітність органам державної влади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме з 2019 року. 

Нова система фінансової звітності вводитися на базі НКЦПФР.

Стандарт XBRL розроблений міжнародною організацією XBRL International Inc. для обміну бізнес-інформацією між бізнес-системами. Він широко використовується в багатьох країнах регуляторами ринків цінних паперів, банківськими регуляторами, реєструючими і податковими органами, а також національними статистичними агентствами. В даний час XBRL офіційно рекомендований до використання і підтримується Радою з МСФЗ для електронного складання звітності за стандартами МСФЗ.