Нафта зростає в ціні

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Через зменшення запасів палива в США та ремонтні роботи на нафтопроводі Forties ціни на нафту поступово ростуть

Як передає Інтерфакс-Україна, ціни на нафту еталонних марок підвищуються в ході азіатських торгів у середу в очікуванні подальшого скорочення запасів палива в США, а також через раніше непрацюючий трубопровод в Північному морі, повідомляє Dow Jones.

Лютневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на $ 0,08 (0,13%) — до $ 63,88 за барель. На торгах у попередній день їх ціна зросла на $ 0,39 (0,62%) і становила $ 63,8 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на лютий на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) вранці в середу збільшилися на $ 0,16 (0,28%) — до $ 57,72 за барель. За підсумками минулої сесії їх ціна підвищилася на $ 0,3 (0,52%) і становила $ 57,46 за барель.

Призупинення роботи нафтопроводу Forties Pipeline System (FPS) в Північному морі скорочує поставки нафти на ринок приблизно на 450 тис. барелів на добу.

"Цей фактор більше не штовхає ціни вгору, але підтримує їх", — відзначає аналітик по сировинних ринків Capital Economics Томас П'ю.

Позитивним для ринку фактором є також очікування зниження запасів нафти в США. Згідно з опитуванням аналітиків, проведеного The Wall Street Journal, вони зменшилися минулого тижня на 3,2 млн барелів. Якщо прогноз виправдається, скорочення показника буде зафіксовано за підсумками п'ятого тижня поспіль.

Американський інститут нафти (API) у вівторок повідомив про те, що обсяг запасів нафти в США минулого тижня зменшився на 5,2 млн барелів, дистилятів — на 2,9 млн барелів. Інститут отримує інформацію від операторів НПЗ, нафтосховищ і трубопроводів на добровільній основі.