Нацбанк знову виставив на аукціон до 100 млн доларів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

НБУ вкотре проводить аукціон по продажу валюти для підсилення гривні

Національний банк України (НБУ) в умовах тривалого послаблення гривні оголосив у понеділок аукціон із продажу до $100 млн, передає Інтерфакс-Україна.

На попередньому аукціоні 4 грудня за такої ж пропозиції НБУ задовольнив 11 заявок на $29,4 млн за курсом до 27,19 грн/$1 за попиту в 30 заявок на $43,6 млн за курсом від 27,18 грн/$1 до 27,19 грн/$1.

Як заявив в. о. глави Національного банку України Яків Смолій 15 грудня, послаблення гривні цього місяця пов'язане з впливом традиційних сезонних чинників: збільшення закупівель напередодні великих свят, активізація Міністерства фінансів щодо виконання видаткової частини бюджету. "Кінець року — традиційний, нічого специфічного не відбувається", — сказав він.

Я.Смолій наголосив, що в разі дуже великих коливань Нацбанк виходив і виходитиме на ринок для їх згладжування.

В. о. глави НБУ зазначив, що загалом цього року стабільна ситуація на валютному ринку дала змогу центробанку купити в резерви майже $1,5 млрд.

Як повідомлялося, гривня на міжбанківському валютному ринку в п'ятницю знизилася до 27,715 грн/$1 із 27,445 грн/$1 попереднього робочого дня. НБУ цього дня аукціону не проводив. За даними НБУ, середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку цього дня знизився з 27,41 грн/$1 до 27,6351 грн/$1 — найнижчого її значення з середини січня цього року.

Найвищого значення — 25,44 грн/$1 — гривня цього року сягнула наприкінці серпня, після чого розпочалося її поступове послаблення, зокрема, у вересні курс долара до гривни зріс на 3,4%, у жовтні — на 1,1%, у листопаді — на 1,1%, від початку грудня — на 1,8%.