ФГВФО викрило схеми Південкомбанку на 4 мільярди

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Фонд гарантування виявив, що Південкомбанк уклав сумнівні договори на кредит на суму в 4 мільярди гривень

Як передає Укрінформ, керівництвом ПАТ «КБ «Південкомбанк» протягом 2011-2014 років було укладено ряд сумнівних кредитних договорів з різними афілійованими юридичними особами на 4 млрд грн. 

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«Відповідно до фактичних обставин кримінального провадження, виявлено, що протягом 2011-2014 років керівництвом ПАТ «КБ «Південкомбанк», було укладено ряд сумнівних кредитних договорів з різними афілійованими юридичними особами, що прямо чи опосередковано були пов'язані з власниками та керівниками даної банківської установи, на загальну суму більше 4 млрд гривень. При цьому, у заставу банку в основному було передано малоліквідну заставу — рухоме майно, цінні папери та в 75% випадків — товари в обороті, а саме відходи збагачення залізних руд. На сьогодні заборгованість за договорами сягнула 6,06 млрд грн», — йдеться в повідомленні.

У ФГВФО зазначають, що ліквідні активи ПАТ «КБ «Південкомбанк» до запровадження тимчасової адміністрації були виведені через «схемне» кредитування юридичних осіб, пов'язаних із власником банку, придбання «сміттєвих» цінних паперів та через операції з банком «Meinl Bank Aktiengesellschaft» (Австрія). Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні.

 Слідством встановлено, що з метою приховування факту злочинної мети видачі вищевказаних кредитів, знищення документальних доказів, а також уникнення можливості встановлення конкретних причетних осіб та погашення ними сум отриманих кредитних коштів, переважна більшість товариств-боржників, протягом 2015 року розпочала процедуру банкрутства, майже стовідсотково усі юридичні особи на даний час перебувають у стані «самоліквідації», причому ліквідатором даних підприємств є одна й та ж особа.