Групі DCH можуть відмовити в придбанні Промінвестбанку

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

НБУ може відмовити групі DCH Олександра Ярославського через відсутность узгодження угоди з ЗЕБом

Національний банк України (НБУ) відмовить бізнесменові Олександру Ярославському в придбанні української "дочки" Зовнішекономбанку (ВЕБ, РФ) — Промінвестбанку (Київ) за відсутності угоди з ЗЕБом, повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова журналістам у п'ятницю, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми отримали пакет, отримали в п'ятницю пізно ввечері. У понеділок ми бачимо, що Горьков (голова ЗЕБу Сергій Горьков) заявляє, що у нас немає узгодження. Якщо ні — тоді ми повернемо пакет", — сказала вона, додавши, що в цьому пакеті відсутнє узгодження з власником Промінвестбанку.

Як повідомлялося, нещодавно з'явилася інформація, що власник і президент групи DCH Олександр Ярославський подав до НБУ пакет документів на узгодження придбання Промінвестбанку. Однак С.Горьков заявив, що Зовнішекономбанк наразі не проводить переговорів про продаж Промінвестбанку О.Ярославському і не давав згоди на подання ним документів до НБУ.

"Він проводив переговори на початку — середині цього року. До фінальної угоди ми з ним не дійшли, і ніякої згоди на те, що він представить на узгодження документи в НБУ, ми не давали. Можливо, ви у пана Ярославського запитаєте, чому він вважає, що купує Промінвестбанк. Нам про це нічого не відомо, угоди немає", — заявив С.Горьков.

Як повідомлялося, Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем НБУ 28 липня прийняв рішення відмовити в узгодженні придбання значної участі в Промінвестбанку Максиму Мікітасов і Павлу Фуксу. Нацбанк зазначав, що потенційні покупці не надали необхідних документів для перевірки інвесторів щодо відповідності вимогам законодавства України.

Промінвестбанк заснований у 1992 році. ВЕБ володіє 99,7% його акцій.

За даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року банк посідав 13-е місце за розміром активів (22,426 млрд грн.) серед 88 банків, що діяли в країні.