В Раді хочуть відстрочити скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Мінагрополітики та Верховна Рада розглядають відстрочення виконання цієї поправки до 1 вересня 

Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з членами Податкового комітету Верховної Ради розглядають варіант відстрочки до 1 вересня 2018 року норми про скасування бюджетного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) при експорті олійних культур: сої, ріпаку та соняшнику, що може пом'якшити наслідки від різкого переходу на загальний режим оподаткування для виробників цих культур, повідомляє УНІАН.

Про це повідомив перший заступник голови Мінагропроду Максим Мартинюк на своїй сторінці в соцмережі Facebook в рамках онлайн-конференції в п'ятницю. 

"Ми проводимо консультації з членами Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, і ми розробляємо кроки щодо пом'якшення впливу цієї новації (про скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних). Зокрема, розглядається варіант її відстрочення до 1.09.2018", — написав заступник голови Мінагропроду. 

Мартинюк додав, що дана поправка була ініційована в парламенті і не є урядовою. На даний час відомство проводить оцінку її впливу на сільгоспвиробників і переробну галузь. 

Як зазначив перший заступник голови Мінагропроду, прийняття рішення про скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних передбачало широке обговорення, однак його не було, бо таке нововведення ставить під питання прогнозованість інвестиційного клімату в країні. 

Мартинюк додав, що він цілком підтримує розвиток української переробної галузі та стимулювання експорту з доданою вартістю. Однак не в тому випадку, коли це відбувається за рахунок інших учасників галузі.