Створена комісія з реорганізації "Укренерго"

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

По реорганізації держкомпанії "Укренерго" створено комісію, в яку ввійшли представники Міненерговугілля, самої компанії "Укренерго" та Фонду держмайна

Міністерство енергетики та вугільної промисловості створило комісію з реорганізації держкомпанії-оператора об'єднаної енергосистеми "Укренерго" на приватне акціонерне товариство. Про це йдеться в опублікованому наказі №728 від 5 грудня 2017 року, передає УНІАН.

"Утворити комісію з реорганізації (перетворення) державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"... Повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію, про прийняте рішення щодо реорганізації "Укренерго" на приватне акціонерне товариство", — йдеться в тексті повідомлення. 

У документі також зазначається, що комісія має розробити план перетворення підприємства, провести оцінку його майна, підготувати проект нового статуту "Укренерго" (вже як приватного акціонерного товариства), забезпечити стягнення дебіторської заборгованості компанії. 

Згідно з документом, до складу комісії увійшли представники Міненерговугілля, самій компанії "Укренерго" та Фонду держмайна. 

Також міністерство оприлюднило наказ №720 від 1 грудня 2017 року, згідно з яким було скасовано раніше прийнятий документ про конкурсний відбір на посади членів наглядової ради "Укренерго", таким чином, відомство припинило процес корпоратизації енергетичної компанії. 

У червні 2016 року Верховна Рада прийняла закон про корпоративному управлінні в держкомпаніях, який передбачає проведення корпоратизації, зокрема, створення наглядових рад і перетворення держпідприємств в акціонерні товариства. Передбачається, що це дозволить ізолювати держпідприємства від політичного впливу та спростить доступ компаній до міжнародного ринку капіталу.

У середині квітня 2017 року Мінекономрозвитку повідомило, що вже почалася підготовка до створення наглядових рад на 5 державних підприємствах: "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", "Укрпошта", "Укрзалізниця", "Укргідроенерго" і "Укренерго".